18 Temmuz 2012 Çarşamba

Seksi plaj saçı nasıl yapılır?

Birçok kişinin tatilde oldugu ve deniz,kum,güneş keyfi sürdüğü şu günlerde bende oturdum plajda olsaydım nasıl olurdu hayali kurdum valla mükemmel olurmuş :))

Gidemedim henüz bari dedim günlük hayatta plaj havası yaratayım saçlarıma :))


Uzun ve hafif katlı bir saçınız varsa, rüzgardan havalanmış, doğal yoldan hacim kazanmış bir görünüm sizi oldukça seksi ve çekici gösterecektir!

Hadi o zaman bu saçı evde yapalım! Denizsiz, rüzgarsız, plaja gitmeden seksi plaj saçı yapıyoruz.
1) Islak saçınıza bir tuzlu su çözeltisi (ABD'de sörf spreyi diye geçiyor) püskürtün. Yurtdışından bu tür bir ürün temin etme şansınız yoksa bukle tutucu güçlü bir saç köpüğü de kullanabilirsiniz. Ürünü saça sürdükten sonra başınızı birkaç kez sağa sola sallayın, daha sonra saçınızı kendi kendine kurumaya bırakın. Açık havada kurumaya bırakırsanız daha iyi olur, balkona çıkabilirsiniz mesela.

2) Saçınız kuruduktan sonra yuvarlak bir saç fırçası ile saçı tutam tutam fırçaya dolayıp köpük sıkın ve taramadan fırçayı saçtan çekin. Bunu düzensiz şekilde yapın; içe dolayın, dışarı dolayın, kalın tutam ve ince tutamlar şeklinde fırçayı sarın.

3) Fırçayla işiniz bitince parmaklarınızı kullanarak saçlarınızdaki dalgaları biraz dağıtın ve sonunda sprey SIKMAYIN! İşte, plaj saçının farkı! Doğal görünmesi için son bitişi spreyle yapmayın, zaten kullandığınız köpük dalgaları tutuş açısından yeterli olacaktır.

Bırakın doğal kalsın! Hummalı bir çalışma gibi gözükse de fırçayla saçınızı sarmanız ve saça son görüntüsünü vermeniz 10-15 dakikanızı alacaktır.

Deneyin der ve kocccaman öperim hepinizi sevgi dolu kalın <3

3 yorum:

rosa y gris dedi ki...

ben de köpüğü sıkıp ellerimle dalga veriyorum fırça kullanmayı pek beceremem de :) saçlarım hep dolaşır ben de sinir olurum :)
ben de beklerim bloguma, sevgiler..
http://rosaygrismoda.blogspot.com/

Kokosss ;))) kelebek dedi ki...

benım gıbı sac uzatmaya calısnlarrr a olmadı ama bu post:)) hahah:) keske boyle kolay sekıl alsa saclarım

Venüsün Dünyası dedi ki...

Rosa y gris; Evet canım ya fırca biraz işi dolandırıyo ama becerebilen pek güzel yapıyo yahu :) Hemen geliyorummm muahhh :*

Kokoşum Kelebekim saçlarımızı uzatıyoruuuz ve bir dahaki yaza bomba giriyoruz :) Senin saçların zaten çok güzel şekil almasına gerek yok ki :)